Bydlení, na které si zvládnete našetřit

Ne každý má šanci pořídit si za peníze, který si našetří vlastní bydlení. Malé úspory totiž znamenají i neudělení hypotéky. Naštěstí je možné na to jít jinak.

Bydlení, na které si zvládnete našetřit

Koupě obydlí, a to ať už má podobu bytu nebo rodinného stavení, je pro valnou část české společnosti nejen velkým zážitkem, ale hlavně obrovským finančním výdajem. Krom horních deseti tisíc se musí naprostá většina obyvatel zadlužit u banky, a sice formou hypotéky. Na tom by nebylo nic špatné, jenže byty hrůzostrašným způsobem podražily a pro hodně lidí je díky tomu nemožné koupit si vlastní bydlení, jelikož v takovém případě na hypotéku pochopitelně nedosáhnou.

Rozestavěný dům

A bydlet místo toho celý život v podnájmu není zrovna nic moc alternativa. Ale možnosti zde jsou a nejsou tak špatné, jak si možná kdekdo myslí. Třeba taková koupě mobilheimu není vůbec špatným nápadem, a to nejen kvůli jeho příjemné ceně, ale i dalším vlastnostem, které dokáží zaujmout zájemce o bydlení.

Vraťme se ale k tomu nejdůležitějšímu, a sice ceně. Ta může být klidně i poloviční od ceny bytu v některém z větších měst. To je určitě dobrá zpráva, ale nabízí mobilní domky stejně kvalitní zázemí, bezpečí a pohodlí jako tradiční formy bydlení? Jednoznačně se už dá říci, že ano. Neplatí to samozřejmě pro všechny modely, ale když si vyberete některý z nejnovějších, uvidíte, že budete spokojeni. A to nejen co se vnitřního zařízení týče, ale možná i velikostí obytných prostor, které nejsou tak malé, jaks se traduje. Zaujmout by vás mělo i zateplení, které patří k tomu nejlepšímu, co se dá na dnešním trhu pořídit. Ani mnohé nové byty nejsou zatepleny tak dobře jako nové mobilheimy.

Řada domků

A pokud byste hledali místo bydlení spíše místo k rekreaci, které by nebylo příliš drahé, stačí si koupit příhodný pozemek a k tomu navíc mobilní domek minulé generace. Vzhledem k tomu, že nejde o aktuální zboží, dají se pořídit opravdu hodně levně, ale nečekejte žádné zázraky. Opravdu jde spíše o letní chatku, která může sloužit k přespání a vaření. Nezdá se to jako nic moc, ale na dovolené se stejně nic jiného nedělá, takže to obvykle stačí.

Author: