Proč se zajímat o pohlavní ústrojí?

Všichni víme, že se muži liší od žen svým pohlavním ústrojím a různými tělesnými změnami, které pak charakterizují jednotlivé pohlaví, podle kterého ho většinou poznáte. Samozřejmě hlavní rozdíl je pohlavní ústrojí, které se u každého pohlaví liší. Všichni víme, jaké pohlavní ústrojí mají ženy a jaké muži a víme, k čemu slouží. Občas se ale objeví různé pojmy, u kterých nevíme, na co jsou a co představují a na ně se dnes podíváme. Tyto pojmy přitom nejsou nic těžkého, co by člověk sám od sebe nemohl vědět, ale někteří lidé pořád neví, co znamenají. Dnes se na ně postupně podíváme. Začneme od samotného zrození života.

spermie a vajíčko

Mnoho lidí neví, jak vlastně funguje oplodnění a oplození vajíčka. Všichni ale víme, že v ženském organismu máme vajíčka, v mužském máme jako pohlavní buňky spermie. Pro vývoj nového života je třeba splynutí těchto buněk, kdy spermie splyne s vajíčkem. K tomuto dochází v těle ženy, nejčastěji v období takzvané ovulace, což je další kámen úrazu. Je to období, kdy je vajíčko vypuzeno z vaječníků ven a putuje až do dělohy. Je zralé a v tomto období může být oplozeno. Je to jeden jediný den, ale tři dny před tímto dnem k tomu může také dojít, protože spermie mohou vydržet živé v ženském těle tři dny. Tedy na oplození vajíčka mají muži tři až čtyři dny. Pak se oplodněné vajíčko buď usadí do stěny dělohy nebo je neoplodněno a stěny dělohy odejdou ven v podobě menstruační krve.

snímek

Další nejasnosti jsou u mužského pohlavního ústrojí, protože velmi často slyšíme o různých zdravotních problémech u mužů, jako například prostata. Lidé říkají – má prostatu, protože si myslí, že prostata je nějaká nemoc, on je to ale orgán. Jaká je funkce prostaty https://www.erectmax.cz/blog/funkce-prostaty-2/? Prostata produkuje až 30% objemu tekutiny ejakulátu a pomáhá ke správnému dozrávání spermií. Mají ji všichni muži a problém, který s ní mají se nazývá prostatitida. Je to zvětšení prostaty, což se dá nějakým způsobem léčit. Je to nepříjemné, protože u tohoto problému muži zažívají například častý pocit na močení.

Author: