Zip sáčky na cestách krajinou


Nasbírejte si kamínky a šišky

Přírodní kamínky a šišky dovedou být velmi dekorativní a můžete jimi vyzdobit na své zahradě část jejího prostoru, anebo je využít pro výstavbu bosonohého chodníku. Hodí se k tomu zejména šišky modřínové a borové, které nejsou ještě zcela otevřené. Oblázky je nejvhodnější nasbírat ze dna potoka nebo říčky. Pro sběr kamínků a šišek se vám budou báječně hodit igelitové sáčky s uzavíracím zipem. Nezašpiníte si tím batoh a také se vám jejich obsah do jeho vnitřních prostor samovolně nevysype.

srdce z kamínků

Uložte do sáčků svačinu

Několik sáčků si ponechejte pro ukládání připravené svačiny. V přírodě brzy vyhládne a jistě se vám tu hodí pečivo s luštěninovou pomazánkou, zeleninový salát, čerstvé ovoce, směs ořechů a sušeného ovoce a další dobroty. V sáčcích se jednotlivé potraviny navzájem neovlivní, co se týče pachů i chuti, chce to jen zajistit, aby zip sáčky 2pack ležely v uzavřené plastové dóze, v níž se nemohou rozmačkat.

borové šišky

Svačinu nachystejte každému v předstihu a podle jeho chuti a nespoléhejte se na otevřené obchody, které potkáte cestou. Vlastní svačina je vždy výhodnější i z hlediska nutričního.

Vyměňujte častěji ponožky

Zkušení turisté vám potvrdí, že nejdůležitějším vybavením je při turistice obuv a batoh. Nad vším ostatním lze trochu přimhouřit oko, ale toto je bez kompromisu. Obuv musí mít voděodolnou membránu a musí dobře sedět na noze a musíte se v ní cítit pohodlně. Na co se ale občas zapomíná, jsou ponožky. Mohou vám vyhovovat různé typy materiálů, ale co je podstatné je to, že byste měli mít na každém výletu s sebou ponožky alespoň troje – na převlečení. Chodidla se totiž potí výrazně více, než jiné čísti těla, a chodit v mokrých ponožkách je spíše za trest. Ukládejte propocené ponožky do zipového sáčku, tím zabráníte šíření zápachu a bakterií do okolního prostoru.

Author: