Prevence problémů s erekcí


Muži a ženy netrpí stejnými onemocněními. Naše těla jsou totiž v mnoha ohledech stejné, ale také v mnoha ohledech jiné. Zatímco muži nemohou zažít onemocnění dělohy, vaječníků nebo problémy s menstruací, ženy zase nemohou zažít onemocnění prostaty nebo poruchy erekce. A právě problémy s erekcí jsou nemoc, kterou trpí až jedna třetina mužské populace.

Jak ale problémům s erekcí předcházet? Problémem je, že je těžké určit, co je důvodem problémům s erekcí neboli erektilní dysfunkce.

Jaká je prevence erektilní dysfunkce?

Zdravý jídelníček

To, co jíme nás velmi ovlivňuje. Nezdravý jídelníček může být důvodem mnoha onemocnění, včetně erektilní dysfunkce. Aby to nebyl i váš případ, vyhýbejte se stravě plné nasycených mastných tuků, což jsou především smažená jídla, tučné sýry, uzeniny. Vyhýbejte se také přílišnému solení a jídlům, v kterých je plno bílého cukru. Raději se zaměřte na ovoce, zeleninu a bílkoviny.

salát

Pohyb

Pohyb je pro nás důležitý. Naše tělo bylo stvořeno k pohybu. Sedavý způsob života je pro naše zdraví opravdu špatnou věcí. Proto e zaměřte na to, aby bylo ve vašem životě co možná nejvíce pohybu. Najděte si sport, který vás bude bavit a který vám bude vyhovovat. Začněte se mu věnovat pravidelně alespoň třikrát týdně.

Stres

Stres nás velmi negativně ovlivňuje všechny stránky našeho života. Má negativní dopad jak na naši psychiku, tak na naše fyzické zdraví. A příliš stresu v našem životě může způsobit ztrátu erekce. Abyste se tomuto důsledku vyvarovali, snažte se vyloučit stresory z vašeho života, případně se zaměřte na taktiky, jak stres zvládat.

stres

Kouření

Kouření škodí našemu respiračnímu systému a také našim cévám. A právě zdraví našich cév je pro erekci klíčové. Pokud chcete, aby vám váš penis fungoval tak jak má, přestaňte s kouřením co nejdříve to půjde. Zpočátku to asi nebude snadné, ale věřte, že vaše tělo vám bude vděčné.

Author: