Vše na dosah

Ať už jsou fyzické rysy ceněny více či méně pořád hrají ve společnosti důležitou roli. I když přetrvává rozum naše výše je stále zásadní. Ne všichni opěvují inteligentního jedince, ale výšky si všimne každý a okamžitě ji ocení. Není příhodná pouze při vzhledu, ale z praktických důvodů nám pomůže také v reálném životě. Pokud však neměříme dva metry, není důvod si zoufat. Máme přeci k dispozici žebřík .
žebřík u knihovny.jpg

Na trhu jich máme hned několik. Můžeme si vybrat mezi dřevěným a ekologickým, který je však mnohem těžší a postupem času přeci jen podlehne opotřebení. Druhá varianta, která není ovšem příliš ekologicky výhodná je žebřík hliníkový.
Tato varianta tady sice bude dlouho po nás, ale díky lehčím materiálům a větší odolnosti se jedná o žebřík na celý život navíc nepouští třísky.
Tento nástroj je nám nápomocný v mnoha ohledech. Pokud pracujeme na zahradě využijeme jej jako naši prodlouženou paži dostaneme se do míst, kde bychom normálně nedosáhli a získáme vše potřebné ovoce. Případně ostříháme dané keře nebo vyčistíme těžko dostupná místa.
muž na schůdkách.jpg
Kromě žebříku máme na trhu také schůdky. Ty mají své plusy i mínusy. Jejich jasnou výhodou oproti svému konkurentovi je vyšší stabilita a přídavná plošinka, která ještě prodlouží náš dosah ovšem jako mínus je vnímána jejich výška. Jsou sice stabilnější, ale v rámci opravdu vysokých stromů nám budou na nic.
Ať už se rozhodneme pro jakékoliv náčiní je zapotřebí vždy brát v potaz riziko pádu. Je nutné tedy žebřík či schůdky řádně zajistit venku nebo v bytě se můžeme poranit stejně snadno. Nemusí jít pouze o odřené koleno, ale také si můžeme zajistit nepříjemný pobyt v nemocnici.
Žebřík nebo schůdky jako mnoho dalšího patří k úžasným vynálezům, které člověk vynalezl na základě svých dovedností a znalostí. Dnes již neexistuje místo kam bychom nedosáhli.

Author: