Paddle boarding jednoduše

Jde o nový, sport, kde používáte své ruce a pádlo, abyste se pohybovali po vodě. Na boardu se stojí, leží nebo klečí. Skvěle si procvičujete stabilitu, ruce, záda a co víc, naskytne se Vám krásný pohled na scenérii kolem Vás a to je k nezaplacení. Je to jako balzám na duši. Tento sport je čím dál více oblíbený, můžeme být “surfaři” i na rybníku v České republice.
 
Je úplně jedno jak jste na tom fyzicky, nebo kolik Vám je let, protože kdokoliv může paddle boarding vyzkoušet. Nejen, že je to skvělé cvičení, které Vám zlepší celou fyzičku, ale ještě se balancování a pádlování naučíte jednoduše, bez trápení a bez nějakého lektora. Maximálně se párkrát namočíte a zasmějete se.
muž na prkně
 
Teď už je tak rozšířený, že najdete mnoho druhů boardů, mnoho různých způsobů, co na něm dělat. A tím mám na mysli například toto:
–       jóga
–       stát, dívat se na scenérii a pomalu pádlovat s přáteli vpřed
–       rybaření
–       opalování
–       dlouhé túry
–       surfování
 
S čím začít
Nejprve musíte své prkno znát, tedy rozumět mu. Podle čeho vybírat Vám hned vysvětlím. Jako začátečník byste si měli vybrat šířku prkna asi 76 cm. Pak tu máme dva druhy paddle boardů. Jsou tu lehké s vakuovými polštářky uhlíku, které velice dobře reagují, ale připravte si větší budget. Pak jsou tu desky, které jsou těžší, ale odolnější a jsou méně nákladné.
 
Nezapomeňme na pádlo
Našli jsme to pravé prkno a teď se zaměříme na pádlo. Mělo by být o něco lehčí a větší než kanoistické pádlo. S délkou Vám pomůže prodávající, ale obecně jsou asi o 10-15 cm vyšší než Vy. Lehčí pádla budou opět o něco dražší, ale tady bych nešetřila. Lehčí pádlo udržíte déle a ruce Vás potom nebudou dalších pár dnů tolik bolet.
 opalování na prkně
Jdeme na to
Máme desku, máme pádlo a před námi se třpytí jezero. Říkáte si, jak se na něj dostanu? Jak se na něm udržím? Za prvé, pro jednoduchý start, voda by měla být klidná a bezvětří. Skočte na prkno a dejte každé koleno na stranu prkna. Držte pádlo pevně a před Vámi a jedno koleno zvedněte a pevně šlápněte s jedním kolenem stále na desce. Používejte pádlo pro vyrovnání. Poté zvedněte i druhé koleno. Jakmile se budete cítit jistě, dejte pádlo do vody, a jako při lyžování, trochu pokrčte kolena a dívejte se do dáli před sebe. Uvidíte krásný pohled a ani si neuvědomíte, že je to pro Vás nový sport.

Author: