Péče o vlasy


Existuje spoustu tipů a triků, jak se o vlasy starat. Důležité je si zjistit, jaký typ vlasů máte. S tím Vám může pomoci kadeřník nebo kadeřnice, kteří se touto tématikou zabývají každým dnem. Jistě nebudete první, kteří si budou chtít zjistit více informací o své „hřívě“.


Proč je důležité vědět typ? Odpověď je jednoduchá. Jestliže chcete pečovat o svou hřívu, tak musíte vědět, jaké přípravky na ní můžete používat a jaké naopak Vám moc nepomůžou. Například pokud nemáte lupy, tak si nebudete kupovat šampon na lupy. To samé platí i u toho, pokud máte mastnou pokožku, tak si nebudete kupovat šampon a produkty na suchost, které by pomohly k ještě větší mastnotě.
sponky a gumičky


Jestliže si rádi dopřáváte masky a péči, tak Vám zde napíšeme dvě různé masky na vlasy. Jedna bude hydratační, která bude určená pro vysušené, suché či poškozené. U většiny suchých typů se mohou objevit lupy, které jsou známkou suchosti pokožky. Proto je potřeba hydratovat a tzv. zamastit.


Hydratační maska (na suchý typ)


Co budete potřebovat? 1 banán, 1 lžička medu, trochu olivového oleje. Banán hydratuje a vyživuje. Vše smíchejte a aplikujte na suché vlasy. Na hlavě si tuto masku můžete nechat, jak dlouho chcete. My doporučujeme 20-40 minut a poté umýt.


Plusem je malé množství ingrediencí, takže vyjde levně. Dále dodá lesk, vyživí a hydratuje.


blond melíry


Na mastný typ


Potřebujete: 5 vajec. Oddělíte si žloutek od bílku. Bílky vyšleháte šlehačem tak, aby vznikl sníh. Bílky odmašťují a pomáhají s přebytečným mazem. Naneste po celé délce na suché vlasy. Nechte působit tak dlouho, dokud sníh nezaschne. Poté pořádně opláchněte. Doporučujeme oplachovat vlažnou vodou. Nejlépe studenou.


 


Tyto dvě masky by Vám měly pomoci s domácí péčí a nebudete muset tak často navštěvovat kadeřnici/kadeřníka, aby Vám pomohl/a. Ušetříte si tak finance a zároveň čas, který byste v kadeřnictví strávili.


Author: