Nebezpečí z přehrávače

Člověk si tak někdy říká, proč tomu tak je. Není týden, aby nějaká firma, nebo společnost nehlásila nějakou kritickou chybu. Buďme rádi, že to někdo alespoň vyhlásí. Jiní to zase tutlají. V každém případě tento týden hlásí kritickou chybu společnost Adobe v přehrávači videí Flash playeru.

Adobe Flash Player, jak se plným jménem jmenuje, je software určený pro prohlížení animací a filmů pomocí počítačových programů. Například vaším webovým prohlížečem. Původně jej sice vytvořila společnost Macromedia, ale nyní jej vyvíjí a distribuuje právě Adobe. Tento program používá převážně soubory SWF a podporuje jazyk ActionScrypt.
zmuchlaný nápad

V praxi výše popisovaná chyba znamená, že se přes díru mohou do vašeho PC dostat hackeři a váš počítač „zotročit“. Pak mohou sledovat vaše aktivity, dostat se k uloženým datům, nebo klidně i heslům. Situace je natolik špatná, že nepomáhá ani antivir. Pomáhá jedině aplikaci vypnout a v žádném případě nespouštět. Jenže to bohužel nelze u všech webů. Hlavně v žádném případě neotevírejte neznámé přílohy videí, pokud je nemáte řádně prověřeny. Pokud by to byl hacker, můžete se stát součástí botnetu. To je PC síť ovládaná škodlivými „roboty“.

Flash player používají miliony a miliony lidí. Snad právě proto se na něj tolik počítačoví piráti zaměřují. Analytická společnost Record Future odvážně tvrdí, že na tento přehrávač míří osm z deseti hackerských útoků.
přehrávač videa

Adobe na to do budoucnosti reagovala tak, že player zruší a bude pokoj. Měl by být podporován už jen tři roky a pak definitivně pomalu časem zanikat. To, zda se piráti nezaměří na jeho nástupce již nikdo neřeší. Ostatně, Flash player už je de fakto mrtvý. Například Google jej pochoval v reklamách již sedmého ledna loňského roku. Tedy v roce 2017.  

Uvidíme, jak celá věc dopadne. V každém případě může flash do křemíkového nebe se ctí a slávou.  

Author: