Mezinárodní veletrh WOOD-TEC na konci října 2018 bude již šestnáctý v pořadí


Na konci října 2018 proběhne v Brně Pisárkách v areálu výstaviště již šestnáctý ročník veletrhu s názvem WOOD-TEC, který je tematicky zaměřen na nábytek. Je považován za nejvýznamnější stánek pro vystavovatele z oblasti výroby nábytku a dřevozpracujících firem. Říká se, že by český truhlař a moravský stolař neměli na výstavišti chybět, ať už jako vystavovatelé, tak třeba z pohledu obdivovatelů exponátů.
netradiční intzeriér

Veletrh WOOD-TEC je podporován evropským konsorciem EUMABOIS, které zaštiťuje výrobce strojů pro zpracování dřeva. Pořadatelem veletrhu je česká asociace, sdružující výrobce nábytku a rovněž podniky, které se zabývají opracováním této významné průmyslové suroviny.

Brněnské výstaviště je jednou z nejoblíbenějších ploch v Evropě

První zmiňovaný nábytkářský veletrh probíhal v roce 2002 a od té doby se tu představilo několik stovek firem a rovněž různí designéři průmyslového a užitného designu, letos byste tu měli spatřit některé novinky prezentované na veletrhu LIGNA v Německu. Vystavované exponáty budou zařazeny do soutěže WOOD-TEC Award.
dřevěné doplňky

Právě soutěž Award měla premiéru teprve v loňském roce a letos bude opět zaměřena na nové vynálezy, inovace v oblasti tvorby nábytku, na netradiční prvky při řešení funkčnosti, na způsob provedení nosné konstrukce a pochopitelně také na neotřelý design.

Vystavovatelé budou soutěžit ve dvou kategoriích

Soutěž Award bude součástí doprovodného programu, který pořádají některé vysoké školy, očekává se opět účast brněnské Mendelovy univerzity. Loni se akademici zaměřili na interiérový design v souvislosti s trendy, kam směřuje a bude směřovat současná podoba užitného nábytku v domácnostech a na pracovištích. Na veletrhu budou také vystavovat slovenské firmy, které veletrh považují za jeden z nejvýznamnějších v Evropě. Samotná soutěž začíná již první veletržní den a v tento den také proběhne vyhlášení vítěze, v loňském roce byla soutěž rozdělena do dvou základních skupin. Každou z nich hodnotila porota složená z odborníků v oblasti dřevozpracujícího průmyslu a výroby nábytku a také z oblasti odborně zaměřených médií a specialistů z řad akademických institutů.

Author: