Město rozdělené zdí

Berlíně můžete strávit prodloužený víkend nebo klidně týden, či čtrnáct dní. Nudit se určitě nebudete a třeba vám zbude čas i na prozkoumání blízkého okolí, které také stojí za to. Město se v posledních desetiletích po pádu Berlínské zdi mohutně rozrůstá. Probíhají zde neustálé stavební práce, a kdo v něm byl před 30 lety, tak by ho dne skoro nepoznal. Láká návštěvníky každého věku na historické a moderní budovy, rozsáhlé parky, muzea a galerie, nákupní možnosti a rušný a pestrý noční život.

panorama

Ubytování seženete pohodlně přes internet, pro rodiny nebo menší skupinky jsou asi nejvýhodnější apartmány s vlastní stravou nebo se můžete ubytovat v některém z mnoha hostelů, hotelů a penzionů. Dopravovat se po městě můžete metrem nebo autobusy, nejlepší je si zakoupit permanentku na vícero dní, nemusíte pak nic hlídat a můžete si jezdit po městě, jak se vám zachce.
Obě části Berlína – bývalý Východní a Západní Berlín, nabízejí velké množství památek a míst, které byste při své návštěvě neměli minout. Abyste nebyli příliš znaveni tím množství historie a informací, nezapomeňte si odpočinout v některé z kaváren u dobré kávy a koblihy– německy Berliner. Najíst se můžete jak v restauracích, tak na ulici u rychlého občerstvení.

soumrak

Proslulý německý currywurst sice asi není zrovna nejzdravější, zato chutný a zasytí. Stejně tak turecké nebo italské speciality, které tu seženete na každém rohu. Navštívíte-li Berlín v létě, můžete v klidu posvačit na lavičce v parku nebo v trávě a užívat si paprsků slunce a okolního ruchu a změti jazyků. Berlín je totiž kosmopolitní město, kde najdete snad všechny národnosti. Je oblíbené umělci, ale i různými extravagantními typy lidí, proto by vás nemělo nic zaskočit, když se budete pohybovat po jeho ulicích. Obdivovat a pozorovat můžete i různé druhy pouličního umění. 

Author: