Jak na vrásky aneb chraňte se!

Takřka každá žena chce být krásná, líbit se a eliminovat tvorbu vrásek. Některé nešťastně objevují při pohledu do zrcadla nové a nové vrásky, což jim dělá i vrásky na čele. Lze tento problém do jisté míry velmi ovlivnit. Jak už tomu bývá, i zde je velmi zásadní správná prevence. I když nejlepší je chránit pokožku již od mládí. Nicméně hlavu vzhůru, nikdy není pozdě na boj proti vráskám a jejich regulaci.
 zip na obličeji
Samozřejmě s přibýváním věku je úměrně úbytek látek, které mají vliv na udržení hladké a pružné pleti. Mezi tyto látky patří především kolagen, elastin a věhlasná kyselina hyaluronová. Kolagen v dostatečné zásobě spolu s elastinem napomáhají k pevné pleti, která působí mladistvým vzhledem. Postupem času nicméně nastává proces v rámci přirozeného vnitřního stárnutí, které je umocněno rovněž působením slunečního záření, vlivem oxidačního stresu, působením vnějších škodlivých látek.
 
Co má vliv na předčasný výskyt vrásek
 
Především je to sluneční záření. Tím je myšlen zejména pobyt na slunci po dlouhou dobu či v poledne, kdy je intenzita slunečního záření nejvyšší a zároveň nejvíce nebezpečná. Stejně tak pobyt na slunci bez ochrany pleti adekvátním kosmetickým produktem. Velkou chybou je použití přípravku s UV ochranným faktorem na pleť jen v případě, že se opalujete.
 
Dalším faktorem způsobující předčasnou tvorbu vrásek je kouření. Kouření způsobuje oxidační stres, poté je poškozena struktura pleti působením volných radikálů a napomáhá k projevům stárnutí. Rovněž je známo, že nikotin a další chemické látky obsažené v cigaretách velmi negativně ovlivňují kolagen a elastin v lidské pleti, tím tak dochází ke snížení pevnosti a pružnosti.
 
Dehydratace aneb opomíjení dodržování pitného režimu. V případě neposkytnutí pleti dostatek hydratace i vnitřní formou, tj. přísun tekutin, pleť je značně vysušená, ztrácí pružnost a vykazuje brzké známky stárnutí a tvorbu vrásek.
 krém na obličej
Vylepšete vzhled pleti aneb efektivní prevence
 
I když samozřejmě každá pleť postupně stárne, tomu nikdo z nás nedokáže zabránit, ale lze udělat mnoho pro zmírnění příznaků stárnutí a oddálit předčasné stárnutí pleti. Především je zásadní každý večer pleť důkladě odlíčit a vyčistit. Platí i v případě, že nepoužíváte make-up. Vyčištění pleti před spaním je importantní pro každého. Další zásadní věcí je používání ochranného krému. V létě zásadně aplikujte přípravek s UV ochranným faktorem.
 
V rámci kosmetického produktu je ideální upřednostnit výrobky mající ve svém složení koenzym Q10, který se podílí na stimulaci produkce energie v buňkách. Další význačnou a velmi prospěšnou složkou je již výše zmíněná kyselina hyaluronová, která disponuje schopností vázat až třiceti násobné množství vody v porovnání k vlastní molekulové hmotnosti.

Author: