Řecko, země pohody a sluníčka


Ano, přes všechny fámy, které se přes různá média šíří, je Řecko opravdu stále tou přívětivou zemí s nádhernými plážemi a přívětivými obyvateli. Uprchlická krize se na ní sice trochu podepsala, ale běžný turista nemá šanci si toho ve většině destinací ani nevšimne.
mořská modř


Jak se tam dostat levně?


·         Letecky z Bratislavy aerolinkami Ryanair. Letos již od dubna létají i na Korfu, do Soluně i do Athén. Je však třeba si letenku vyčíhnout již tak dva měsíce dopředu a hlídat. Ceny zpátečních letenek se pohybují od 800 Kč do 2000 Kč.


·         Ubytování je stále asi nejdostupnější na Booking.com, ale POZOR! Při výběru je dobré si pozorně prohlédnout nabízené ubytování a zkontrolovat, zda nebudete koukat celo dobu do zdi, jestli si tam můžete uvařit, případně i pozorně prohlédnout mapu, blízkost rušné silnice není nic moc příjemného.


·         V tomto ohledu je leckdy zajímavější společnost Agoda, která nabízí podrobnější nabídky a bezplatná rezervace s platbou až druhý den po příjezdu s možností zrušení do posledního dne BEZ POPLATKŮ je jistě velkou výhodou.
řecká ulička


·         Pokud máme pevný termín dovolené, je vhodnější zakoupit letenky předem- možná i v únoru, i za cenu vyšší, i tak jsou dostupné. Někdy se na ně v březnu vrhnou cestovní kanceláře a zcela je vykoupí.


·         A cestování po Řecku? Místní autobusy jsou poměrně levné, klimatizované a čisté.


·         Další volbou je cestovní kancelář, zejména německé cestovky nabízejí na poslední chvíli zájezdy opravdu za hubičku, avšak ubytování bývá u těch levných na dost nízké úrovni.


·         Pro výletníka nevládnoucího dobře cizím jazykem je vhodnější zvolit některou českou firmu, například Alex nebo Brennu, kde je možno se předem domluvit, vyžádat balkon a podobně.


·         Nelétáte? Nevadí, stále je hodně společností, které vás tam zavezou autobusem. Doprava kombinovaná s lodí je leckdy i zajímavým zážitkem.


NEBOJTE SE ŘECKA, JE TU KRÁSNĚ, ŽÁDNÉ VELKÉ HOTELY, PŘÍJEMNÉ HOSPŮDKY A DOBRÉ PIVO.


                ŘECKO JE OPRAVDU ÚŽASNÉ


Author: