Půjčovna dodávek Praha zajistí vůz na pár hodin, i na několik dní


Vypůjčit si v Praze větší vůz, třeba dodávku z půjčovny dodávek Praha, a vyrazit s ní jen za humna, do okolí Prahy? Proč ne, můžete tu podniknout jednodenní či několikahodinové výlety, stejně jako dobrodružství vícedenní. Máte rádi krásnou přírodu, daleké výhledy do krajiny, hrady, zámky a hradní zříceniny a rádi sportujete a obecně vyznáváte aktivní, tvořivý životní styl? Pak si můžete dopřát tolik nádherných zážitků, že byste stěží uvěřili, že je něco takového vůbec možné v blízkosti hlavního města.

hrad Karlštejn

Jeďte ve skupině – je jasné, že jako jednotlivec či partnerská dvojice stěží užijete tolik zábavy, jako když se sejde parta, dejme tomu pěti až deseti nadšenců. Výhodné je cestovat a být spolu v těsné blízkosti, tím se udržuje „skupinový duch“, známý též jako „kolektivní vědomí“ nebo „kolektivní energetické pole“. Jistě si něco takového dovedete představit, jak funguje silné kolektivní vědomí u masových akcí typu demonstrací či přehlídek, tak alespoň v menším měřítku prožijete něco podobného i vy. A kde?

Sázava – mnoho Pražanů vyráží o víkendech do Posázaví, buď tam mají na Sázavě rekreační objekt, anebo splouvají peřeje z Krhanic do Píkovic. Vy však můžete podniknout výlet docela jinak – putovat autem Posázavím podél řeky po silnici, nebo zkusit některou z cyklostezek. Neměli byste si nechat ujít pohled na horu Medník a obávané peřeje, Raisovu a Klementovu vyhlídku nad řekou, železniční viadukt Žampach a vyhlídku nad Krhanicemi Panská skála.

Máchovo jezero

Berounka – z Prahy je to jen pár desítek minut k hradu Karlštejn, k zatopenému lomu Mořina a k zajímavému místu s názvem Svatý Jan pod Skalou. A máte-li více času a energie, zkuste zajet až na Křivoklát, na přehradu Klíčava a do Zbečna. Je tu krásně, nebudete litovat!

Kokořínsko a Máchův kraj – na sever od Prahy je krajina více plochá a zasažena průmyslem či zemědělstvím, ale odbočíte-li z dálnice D8 k Mělníku a vydáte se dál na sever, překvapí vás krásy chráněné krajinné oblasti s hradem Kokořín a Máchovým jezerem.

Author: