O výhodách flanelu

Je teploučkýflanel je v podstatě stoprocentní bavlna, tedy přírodní látka, která se těší velké oblibě. Jednou z jejích podstatných předností je uchování tělesného tepla a zároveň dobrá prodyšnost. Proto se flanelové oděvy i lůžkoviny využívají hlavně v chladných obdobích roku. Hřejivost flanelu je pověstná již desítky let a tento materiál si stále udržuje velkou popularitu napříč takříkajíc celým věkovým spektrem od malých dětí až po seniory.

flanelová tkanina

Je nesmírně příjemný na dotek – lidé, kteří mají spadeno na velmi měkké povlečení, se mohou rozhodnout, zda dát přednost mikroplyši nebo flanelu. Mikroplyš velmi dobře izoluje tělesné teplo, což se hodí hlavně v zimě, kdy jev ložnici chladněji, ale je to syntetika a některým lidem to může vadit. Každá syntetika je hůře prodyšná, což pak může vést třeba k propocení a diskomfortu. Kdo ovšem vsadí na flanel, nebude litovat, flanelová povlečení jsou velmi hřejivá a zároveň dobře prodyšná.

dívka ve flanelové košili

Vhodný i pro alergiky a malé děti – malé děti si libují ve flanelových pyžamech, rády si v nich hrají, neboť jim dodávají pocit bezpečí, příjemného tepla a měkkého doteku. Flanel přispívá k jejich psychické vyrovnanosti a pohodě a to se také projeví na jejich výkonu ve škole a kamarádských vztazích i vztazích s rodiči. Samozřejmě, že tato přírodní látka není všemocný všelék, ale svůj pozitivní vliv na děti rozhodně má.

Pestré barvy – oblečení i lůžkoviny z flanelu lze vyrobit v pestrých barvách a vzorech, jako jiné tkaniny, a trh je jimi důkladně nasycen, takže si lze vybrat z celé řady možností. Barvy i vzory se při šetrném způsobu praní nevytrácí a z těchto výrobků se můžete radovat mnoho let. Flanel se pochopitelně prodává i jako metrážová textilie, takže lze zhotovit doma prakticky cokoli. Tkanina se velmi dobře opracovává, což je dáno mimo jiné i tím, že se jedná o čistě přírodní materiál.

Author: