Jakou klimatizaci si do domu nebo bytu vybrat?

Léto je příjemné období, které je charakteristické slunečním počasím a také vysokými teplotami. Proto právě k létu patří koupání, dovolená a zmrzlina. Jenomže i když venku je krásně a teploměr stoupá nad třicet, tak uvnitř bytu či domu to tak příjemné být nemusí.

ventilace klimatizace

Vysoké teploty totiž dokážou právě v domovech způsobit nepříjemné vedro, při kterém se nedá nejen pracovat, ale v noci už vůbec spát. A mnohdy nepomůžou ani zavřená okna či kvalitní stínění. Proto existuje komfortní a efektivní řešení, díky kterému si můžete zajistit optimální teplotu pro váš interiér. Takovou možnost poskytují moderní klimatizace a na trhu nenajdete pouze jeden druh https://elmontech.cz/klimatizace/.

Pokud tedy uvažujete o tom, že si i vy pořídíte klimatizační zařízení, tak si vyberte řešení na míru vašim potřebám a to nejen díky kvalitním značkám, ale také různým typům.

Typy klimatizací a jejich funkce

Zajisté jste si už všimli, že těchto zařízení je na trhu více druhů a každý si tak může vybrat podle svých potřeb a možností. Rozlišujeme především dva základní typy, a sice mobilní a split.

V případě mobilní verze je víc, než jasné, že jde o model, který se nechá snadno přemístit, protože obsahuje také kolečka. Je tady však potřebné vyřešit odvod kondenzátu a to spojením hadice s vývodem ven případně se kondenzát může hromadit uvnitř klimatizace.

Split se montuje do prostorů na pevno, takže jí nelze přemístit. Jde o dlouhodobé a efektivní řešení a zatím co jedna část je umístěna uvnitř, tak druhá část se nachází venku. Tím pádem je vyřešené odvádění kondenzátu a vy se již nemusíte o nic starat.
mřížka klimatizace

Kromě toho, že zařízení ovzduší v interiéru především chladí, tak podle typu dokáže splnit mnohem více funkcí. Jako například zahřívání, větrání, odvlhčování a také zvlhčování, filtrace, sušení atd. Díky těmto funkcím zařízení využijete nejen v létě, ale kdykoliv v průběhu roku.

Author: