Jak vyžít v nouzi?

Víte, jak se nakupuje vše potřebné a jak se platí účty ve chvílích, kdy na to nejsou k dispozici vůbec žádné peníze? Jak se zaplatí třeba i učiněná hora peněz tehdy, když má člověk v kapse nanejvýš pár korun?

Že nevíte? No vidíte. A přitom je mezi námi hodně těch, pro něž je právě toto třeba i každodenní realitou. Dotyční nemají dostatek peněz, ale přesto i oni musí žít a tudíž logicky i platit. Zadarmo přece jak známo ani kuře nehrabe.

zasazené mince

Jenže jak tedy mají dotyční uhradit to, co je jim pro život zapotřebí, když za to mají platit penězi, které nemají?

Jsou tu v podstatě jenom tři možnosti.

  1. Rychle si scházející peníze někde vydělat.
  2. Zaplatit to, na co nestačí příjmy, z toho, co má dotyčný člověk naspořené.
  3. Vzít si na to půjčku.

Je nasnadě, že první dvě možnosti jsou lepší. Když si člověk vydělá, zaplatí to potřebné a tím je to navěky odbyté, a když se použijí úspory, je vše rovněž v naprostém pořádku a člověk by se následně měl jen pokusit si zase něco našetřit, aby si mohl počínat stejně, kdyby se obdobná situace někdy v budoucnu opakovala.

Jenže mnozí lidé nemají šanci si přivydělat tak rychle, aby stihli vše potřebné uhradit včas. Pokud si tedy vůbec mají kde přivydělat. A že spousta z nás nemůže sáhnout na úspory, protože je nemá, je také dávno známá věc.

žluté prasátko

A tak nakonec zbývá jenom ta možnost třetí, tedy půjčka. I ta je dobrým řešením, byť už není stoprocentně dokonalá tak, jako předchozí eventuality. U ní je totiž třeba nejdřív najít někoho, kdo dotyčnému půjčí, a nakonec se musí takto získané peníze zase vrátit.

Ale přesto může být i taková půjčka nad zlato. Třeba taková hypotéka na pozemek Hypotéky bez registru. U té totiž nejsou bariéry, jež by chudák nedokázal překonat, jako je prokazování hodně vysokých příjmů, registry dlužníků bez záznamů a podobně. Tady často nevadí ani nízké příjmy, ani registry, ba třeba ani exekuce. Hlavní tu je, aby se žadatel za půjčené peníze zaručil zástavou nemovitosti a aby měl z čeho splácet a splácel. A nic víc.

Author: