Inspirujte se čistým, minimalistickým a přitom útulným stylem

Bydlet v továrně sice nezní lákavě, ale industriální styl je krásný, čistý a velmi jednoduchý. Z tohoto důvodu si získal srdce mnoha lidí po celém světě a čím dál více lidí vsází na tento jedinečný design. Velkou výhodou je to, že vás jeho vybavení nebude stát jmění a je velmi jednoduchý na údržbu, protože prostory nejsou nikdy příliš přeplněné zbytečným nábytkem. Jak ho dosáhnout u sebe doma?

Industriální styl cihly

Základem jsou odhalené cihly a kovové prvky

Cihly jsou jednoduše nádherné, a to prakticky v jakémkoli prostoru. Autentický materiál je samozřejmě nejlepší, ale na trhu jsou dnes také speciální obklady, se kterými docílíte stejného vzhledu a nemusíte bourat zdi. Zapomínat byste neměli ani na kov, protože tento styl s ním hodně pracuje. Kované zábradlí, nábytek i dekorace se mohou stát snadno součástí vašeho domova.

Nebojte se zajít do bazaru

Obrovským pozitivem tohoto trendu je fakt, že na něm můžete ušetřit. Kovový nábytek není příliš drahý a sáhnout můžete klidně i po kouscích z bazaru. Pokud rádi tvoříte a nábytek či dekorace nebudou vypadat, jak si přejete, můžete je snadno natřít a získat zcela originální kousek. Typické jsou také jedinečné fotografie a obrazy, které rovněž můžete sehnat z druhé ruky nebo si je sami vyrobit. Stejně tak můžete sehnat jen plakát (velmi levně) a zarámovat ho.

Obývák kovový stolek

Jak je to s barvami?

Základem industriálu je černá, šedá, bílá a masiv. Možná se to zdá velmi omezené, ale šedá i bílá má mnoho odstínů, se kterými můžete pracovat. Stejně tak můžete vsadit na kontrast. Máte-li celou místnost v jedné či dvou barvách, zkuste to rozrazit jedním předmětem v jasných barvách, např. červenými polštáři na pohovce. Jde o malou investici a přitom to zcela změní vzhled pokoje. Barvu přitom můžete začlenit i do samotných zdí a vytvořit šedé, kouřové stěny, které budou působit velmi netradičně.

Author: