V čem jít do terénu?

Víte, jak už na první pohled poznáte člověka, který je v přírodě takříkajíc jako doma? Především tak, že potkáte-li ho přímo někde v lůnu matičky přírody, nemá na nohou obyčejné plátěné tenisky. A už vůbec tam nechodí v lakýrkách nebo dokonce lodičkách s vysokými podpatky.

boty v listí

Člověk, který je zvyklý vyrážet do přírody a užívat si ji, se pozná podle toho, že má nejen oblečení úměrné panujícímu počasí, ale i kvalitní a pohodlnou obuv. A do takové obuvi se neobouvá proto, že by si to snad vyžadoval bonton, že by příroda jiné obutí neakceptovala. Lidé pohybující se v přírodě si obouvají trekové boty především proto, že jsou tyto pohodlné a zároveň i nohy chránící. A každý, kdo už měl někdy tu smůlu, že se do přírody vhodně neobul, vám jistě potvrdí, že je taková dokonalá obuv základ. Protože začnou-li někoho uprostřed lesa jeho boty tlačit, bude cestou dál nebo zpět zažívat opravdová muka, komu se boty nacucají vodou z nějaké kaluže, ten také nebude pět na tyto chvalozpěvy. A kdo v nesprávné obuvi utrpí výron kotníku, nakopne si palec nebo si při pádu dokonce zlomí končetinu, na tom bude logicky ještě hůř.

špičky bot

A všem těmto možným komplikacím se dá předejít právě používáním dokonalé trekové obuvi. Když si vezme někdo cestou do terénu na nohy právě tuto, má jistotu, že si svou cestu užije, i když se vydá do toho nejhoršího terénu, jaký si jenom dokážeme představit.

Trekové boty tedy určitě nejsou určené někam do lepší společnost, třeba na nějaký ten raut, ale to je nečiní ani v nejmenším nějak nedokonalými. Naopak. Ti, kdo navštěvují přírodu, na takovou obuv nedají dopustit a mají ji určitě připravenou doma.
A ti, kdo se chystají na výlety do terénu, ale podobné boty stále ještě nemají, by neměli váhat a měli by si je také pořídit. Protože to není drahý špás. A za to pohodlí to určitě stojí.

Author: