Proč je badminton zařazován mezi nejoblíbenější hry

Badminton je sport i hra v jednom, je velmi zábavný a zároveň nenáročný. Můžete se při něm pořádně zapotit, ale také si pouze odpočinout a vyčistit hlavu od každodenních starostí. Mohou jej provozovat děti i dospělí a je naprosto bezpečný. Takto bychom mohli ve stručnosti tuto hru charakterizovat, ale to není zdaleka vše, s čím nás dovede badminton překvapit.

míčky a raketa na badminton

Vezměte si soupravu na badminton s sebou na vodu – o vodácích možná kolují mezi některými lidmi zvěsti o alkoholových rejdech, neskutečné námaze při plavbě anebo o utonulých nešťastnících, jejichž pomníčky vyzdobily některé z jezů, například na Lužnici. Může to tak být, pokud vodáckou výpravu chytnete za ten špatný konec, ale může to být i ve zcela opačném duchu. Na vodu si totiž můžete vzít namísto rumu láhev minerálky, namísto riskantního splouvání nebezpečných jezů je raději s velkým respektem obejdete a v kempech, na rozlehlých travnatých loukách se nebudete nudit, ale zahrajete si badminton.

badmintonový košíček

Brát si badmintonové míčky https://www.sportoaza.cz/badmintonove-mice/ a rakety s sebou na vodu je skvělý nápad, například na Berounce a na horním toku Vltavy je celá řada možností, kde si můžete zahrát. Travnatých ploch je tu velmi mnoho a hrát se dá i na mělčině, v brodech, s plastovým košíčkem, jemuž voda neublíží.

Výhodou badmintonu je, že jej pořídíte velmi levně, že rakety i míček téměř nic neváží a nezaberou mnoho místa v lodi, a můžete si zahrát třeba i naboso, kdekoli je k tomu dostatek volného prostoru.

Vodáci badminton ocení i z jiného důvodu – umožní vám rozpohybovat dolní končetiny, které při plavbě strádají. Několik hodin totiž musíte sedět na sedačkách s nohama pokrčenýma a jediný pohyb vašich nohou přichází v okamžiku, kdy se blíží jez, a vystupujete na břeh. S badmintonem se dokonale protáhnete, zaběháte si a také se vám v krvi zvýší množství hormonů endorfinů, které vám ještě víc zlepší náladu.

Author: