Co získáte s betonovým plotem

V nedávné době se na veřejnosti začaly objevovat ploty, zhotovené z tenkých betonových dílců. Jedná se o odlitky do tvarových forem, které se sestavují podobně, jako stavebnice, metodou suchého zdění bez malty a lepidel. Jaké jsou jejich výrazné přednosti?

Nejste jako ve výkladní skříni

Typů oplocení pozemků existuje celá řada, ovšem z hlediska zajištění soukromí je můžeme rozdělit do dvou základních kategorií: V té první se nachází pletivo, dřevěné plůtky, ocelové kované ploty a zábradlí, případně některé druhy živých plotů, a to vše má jeden společný znak – je přes ně vidět.

pnoucí břečťan na zdi

Kdokoli se bude pohybovat za hranicí vašeho pozemku, má možnost vás nejen pozorovat vizuálně, a třeba i skrze dalekohled, ale může si vás i natáčet na video nebo pořizovat fotografie. Pochopitelně se můžete bránit soudní cestou, ovšem ne vždy se k těmto materiálům dostanete, protože o nich třeba vůbec nevíte. Kupříkladu si nějaký duševně zaostalý jedinec vyhlédne pohlednou dívku v plavkách a její proporce pak zveřejní na sociálních sítích. Mohou se tím pak bavit stovky, tisíce lidí, a dotyčná oběť se o své „popularitě“ ani nedozví.

Chcete-li tedy zajistit větší soukromí, pořizujte si oplocení zděná – neprůhledná, jako jsou zídky z kamene, z cihel a tvárnic, anebo poměrně spolehlivé a rychlé řešení – betonový plot v Brně z odlévaných armovaných dílců.

rostliny na zdi

Prudký vítr a déšť, sněhová fujavice, prach a hluk

Žádný z výše jmenovaných vlivů zrovna nemilujeme a jsme rádi, když se jim můžeme vyhnout. Oplocení z betonových desek je vůči těmto událostem spolehlivou bariérou, částečně odráží hluk ze silnice, snižuje výskyt prachu, způsobeného zejména automobilovým provozem, a také sráží některé dešťové kapky a sněhové vločky, které přichází nejčastěji od severozápadu s určitým sklonem pod vlivem větru. Výhodné je to zejména u pergol, altánů anebo u záhonů s květinami či zeleninou, které by vlivem silného větru a deště mohly utrpět vážnou újmu.

Author: