Bublinková fólie je jeden z nejznámějších výrobků z polyetylenu

Polyetylen zná lidstvo již desítky let, zhotovuje se z něj nespočet výrobků a mezi nimi i speciální tenká hmota se vzduchovými bublinkami, kterou takřka všichni v naší zemi známe pod názvem bublinková fólie.

Osvědčený způsob balení předmětů – kdo by ji neznal. Bublinkovou fólii Praha měl v ruce snad každý a s velkou pravděpodobností také zkoušel, jaké to je, když budou bublinky mezi prsty praskat. Někdo tvrdí, že praskání bublinek je něco jako antistres, ovšem ze balení věcí do tohoto materiálu je svým způsobem také pomůcka proti stresu. Jde to s ní totiž hladce, rychle, takřka bez problémů, zabalíte do ní sklo, trvanlivé potraviny, můžete do ní vkládat hračky pro děti i granule pro zvířata. Vyrábí se z polyetylenu, jehož struktura je zdravotně nezávadná, a další věc – bublinková fólie je velmi levná a dobře dostupná, navinutá v rolích v různých šířích, cca od dvaceti centimetrů až po půl druhého metru.

detail bublinkové fólie

Hodí se i do přírody – ponecháte-li si doma alespoň pár metrů fólie s bublinkami, máte při ruce pomocníka při pobytu v přírodě. Fólii snadno sbalíte do batohu nebo kufru auta a poslouží vám v kempu na podlaze jako změkčovací vrstva při spaní ve stanu nebo při posezení u táboráku. Můžete s ní podložit celou plochu stanové konstrukce, můžete ji jednoduše složit do malého polštářku a posadit se na něj tam, kde se zdráháte položit na zem plnou kořenů, kamení, špinavé hlíny a stébel trávy třeba karimatku nebo polštářek.

bublinková fólie

Malujete si sami? Pak se vám fólie může hodit při zakrývání nábytku, okenních a dveřních rámů, zavěšených svítidel a dalších předmětů, které v místnosti zůstávají. Můžete ji položit i na zem, fólie zachytí odkapávající barvu nebo starou malbu při jejím odstraňování. Tento způsob zakrývání ploch při malování je výhodnější, než s využitím tenké plastové fólie, která se snadno protrhne a neplní dobře svůj účel. Bublinky přece jen vydrží mnohem větší zátěž.

Author: